ŠPANJOLSKA: Real Sociedad – Barcelona 0:1…

Nogometaši Barcelone vratili su se na drugo mjesto ljestvice španjolskog prvenstva minimalnom 1-0 (1-0) gostujućom pobjedom protiv Real Sociedada u San Sebastianu u posljednjoj utakmici 33. kola.

Strijelac jedinog gola bio je Aubameyang već u 11. minuti. S ova tri boda Barcelona je dostigla Sevillu koja je ranije u četvrtak kao gost nadigrala Levante sa 3-2 (2-1), oba sastava sada imaju po 63 boda, dva više od četvrtog Atletica iz Madrida, a 15 manje od vodećeg Reala iz Madrida.

Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ubilježio je asistenciju za treći gol Seville. Rakitić je u 81. minuti izveo udarac s kuta, a Jules Kounde je pogodio za 3-1. Andalužani su vodili s 2-0 pogocima Jesusa Corone (14, 27), a za domaću momčad iz Valencije strijelci su bili Morales (22-pen) i Soldado (87). Morales je u 71. minuti promašio penal za Levante.