SPREMNI ZA NOVU MEDALJU: Hrvatska rukometna reprezentacija doznala protivnike na Svjetskom prvenstvu!

Hrvatska rukometna reprezentacija doznala je protivnike u skupini Svjetskog prvenstva 2021. koje se igra u Egiptu.

Na ždrijebu u Egiptu odlučeno je da će kauboji biti u skupini s Katarom, Japanom i Angolom. Naša reprezentacija bila je u prvoj jakosnoj skupini uoči ždrijeba što znači da je izbjegla najteže protivnike. Na turniru će nastupiti 32 reprezentacije koje su raspoređene u osam skupina.

Turnir u Egiput će se održati od 13. do 31. siječnja. Naslov brani Danska koja je prije dvije godine svladala Norvešku u finalu. Treće mjesto osvojila je Francuska, a četvrto mjesto pripalo je Njemačkoj. ‘Kauboji’ su završili na šestom mjestu.

Podsjetimo, Hrvatska ima pet medalja sa svjetskih rukometnih prvenstvava. Imamo po jednu zlatnu, tri srebrne te jednu brončanu medalju.