SRPSKA ZVIJEZDA IZAŠLA U 43. MINUTI PA SE RASPLAKALA…

Engleska je svladala Srbiju s minimalnih 1:0 u prvom kolu Europskog prvenstva. Jedini pogodak na utakmici postigao je Jude Bellingham.

Momčad izbornika Garetha Southgatea odigrala je blijedu utakmicu i Srbija je u dobom dijelu utakmice bila konkretnija, no nije znala kako doći do prave šanse i pogotka. Srpska reprezentacija već u 43. minuti ostala je bez jednog od najboljih igrača.

Veznjak Filip Kostić (31) u 43. minuti sjeo je na travnjak i pokazao da ne može nastaviti utakmicu. Izbornik Dragan Stojković odmah ga je izveo iz igre te uveo Filipa Mladenovića. Kostiću je teško pala vjerojatna ozljeda i rani izlazak, pa se rasplakao pri odlasku u svlačionicu. Stanje njegove ozljede zasad nije poznato. Srbiju u nastavku turnira očekuju susreti sa Slovenijom (20. lipnja) i Danskom 25. lipnja.

Kostić je u dosadašnjoj karijeri nastupao za Radnički, Groningen, Stuttgart, HSV, Eintracht Frankfurt i Juventus. Transfer karijere napravio je 2022., kada ga je torinski velikan doveo za 14 milijuna eura. S Eintrachtom je 2022. bio osvajač Europa lige, a s Juventusom je ove sezone došao do prvog mjesta u talijanskom kupu.

U reprezentativnom dresu odradio je 64 utakmice i zabio tri gola. Transfermarkt mu vrijednost procjenjuje na 6.5 milijuna eura.