SRPSKI PORTAL TVRDI: Hrvati vrijeđali Borjana, a evo kako im je on uzvratio…

Hrvatska je u 2. kolu skupine F pobijedila Kanadu 4:1 i u zadnjem kolu u četvrtak (16:00) protiv Belgije će odlučivati o prolasku u osminu finala. Momčadi Zlatka Dalića za prolazak je dovoljan i bod, a može proći i s porazom ako Maroko izgubi od Kanade.

Hrvatska je protiv Kanade odigrala sjajnu utakmicu. Kanađani su je šokirali već u 2. minuti golom Daviesa, ali to je bilo manje-više sve što je momčad Johna Herdmana odigrala. Do poluvremena su okrenuli Kramarić i Livaja, a u nastavku je još jednom zabio Kramarić te u sudačkoj nadoknadi Lovro Majer. Regionalni mediji nahvalili su igru hrvatske reprezentacije, a srpski Blic napisao je da je Hrvatska pokazala veliku razliku u kvaliteti u odnosu na kanadsku reprezentaciju.

“Na stadionu Khalifa, na kojem su hrvatski navijači teško vrijeđali Borjana, a golman Crvene zvezde im odgovorio s tri podignuta prsta, Hrvatska je preokretom pokazala razliku u klasi ove dvije momčadi”, piše Blic i nastavlja:

“Utakmica je za Kanađane počela kao iz snova. Hrvati su bili u šoku i stjerani na svoju polovicu, ali su onda morali reagirati svjesni da su kvalitetniji od selekcije koja je tek drugi put na Svjetskom prvenstvu. Na kraju se pokazalo da je Hrvatska kao viceprvak svijeta, iako još nije do kraja uigrana, prevelik zalogaj za Kanadu.

Preooret je najavio Marko Livaja, vjerojatno najbolji nogometaš iz klubova s Balkana. Borjan mu je obranio udarac iz blizine nakon čega je samo porastao pritisak na krhku obranu Kanade. Nakon što mu je poništen gol, Kramarić je izjednačio i najednom su naši susjedi dobili krila te do kraja poluvremena pregazili protivnika.

Livaja je zabio za preokret, Kanađani su bili u nokdaunu i ništa se nije promijenilo ni u nastavku. Ritam je pao, Hrvatska je potpuno neutralizirala Kanadu i u zadnjih dvadeset minuta zadala završni udarac.

Perišić je centrirao, Kramarić je izbacio čuvara kao Piksi Stojković čuvenim potezom protiv Španjolske i poslao loptu u gol za 3.1. Bilo je jasno da Borjanovoj momčadi nema spasa, a konačnih 4:1 postavio je Majer”.