STIGLO OBJAŠNJENJE: Evo zašto je Hrvatskoj poništen gol protiv Španjolske!

Hrvatska je na otvaranju Europskog prvenstva protiv Španjolske doživjela težak poraz od 3:0.

Izabranicima Zlatka Dalića presudilo je katastrofalno prvo poluvrijeme u kojem su Španjolci postigli tri pogotka i tako osigurali pobjedu. Strijelci su bili Alvaro Morata, Fabian Ruiz i Dani Carvajal. Hrvatskoj je poništen gol u 82. minuti.

Bruno Petković srušen je s leđa u kaznenom prostoru. Sam je izveo penal, ali mu je Unai Simon obranio udarac. U nastavku akcije lopta se odbila do Perišića, koji je asistirao Petkoviću za pogodak, a potom i zabio. No sudac Michael Oliver, uz pomoć VAR-a, poništio je gol jer je Perišić ušao u kazneni prostor prerano prilikom izvođenja penala.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ TU SITUACIJU

Igrači hrvatske reprezentacije tražili su crveni karton za Rodrija, ali za to nije bilo razloga. Naime, sudac ne može dati crveni karton ako je do kaznenog udarca došlo nakon borbe za loptu.

Za analizu utakmice Poljska – Nizozemska kliknite OVDJE.