ŠTO OVAJ PRIČA? ‘Još me proganja ta utakmica protiv Hrvatske, bili smo bolji!’

Svjetsko nogometno prvenstvo u Rusiji završilo je prije gotovo dva mjeseca. Ipak, mnogi igrači itekako tuguju za propuštenim prilikama jer smatraju kako su zaslužili više. Jedan od njih zove se Harry Maguire, poznati branič Leicester Citya koji je bio među najboljima u redovima Engleske.

Klasična bahatost!

Vratimo se malo prije utakmice polufinala između Hrvatske i Engleske. Tipični bahati Englezi već su vidjeli sebe u finalu Svjetskog prvenstva, a da ne pričamo kako su si tepali da se ‘nogomet vraća kući’, aludirajući na sjajnu pjesmu koja se orila za vrijeme EURA 1996. godine.

Ipak, nisu ušli u finale jer je Hrvatska bila bolja. Ali ne ako pitate braniča Harry Maguiera koji je u posljednjem intervjuu dao do znanja koliko je ispadanje u polufinalu zapravo bilo bolno za njega i suigrače:

“Još uvijek žalimo za utakmicom s Hrvatskom . I sada kada gledam kratke isječke sa Svjetskog prvenstva, naježim se, sjećanja mi se vraćaju. Ali još uvijek je jedan dio mene razočaran. Mučno mi je s vremena na vrijeme kada se sjetim koliko smo bili blizu. Stvarno smo bili blizu. Na poluvremenu smo bili jednom nogom u finalu Svjetskog prvenstva, kada pogledamo unazad to je razočarenje . Gledao sam sažetke utakmice s Hrvatskom, ali iskreno, jako mi je teško to gledati. Znam da sam se tada osjećao mirno, stvarno nisam mislio da nas mogu pobijediti, da nam mogu zabiti. To mi je uvijek u glavi kada razmišljam o polufinalu ,” rekao je Harry Maguire i nastavio:

“U nogometu je sve moguće, onako kako smo odigrali prvo poluvrijeme i s prilikama koje smo imali da završimo tu utakmicu, neki drugi dan smo mogli voditi 3:0 bez problema i utakmica bi možda bila i gotova. Ali u drugom poluvremenu nismo bili dobri, nismo odigrali onako kako smo igrali na čitavom turniru. Oni su imali loptu u svojim nogama, ali opet nisu imali toliko prilika. Ali svejedno smo primili taj gol… osjećam i dalje da smo bili bolji u produžecima . Ali bilo je to nešto uistinu posebno – iskustvo koje smo dobili, što smo napravili za državu, svi navijači su stali iza nas, želimo to ponoviti u budućnosti.”

Ipak, mora se prizanti kako su Englezi napravili velik posao, jer nitko im nije davao šanse za ulazak u polufinale. No, izbornik Southgate povukao je rizične, ali pravilne poteze i četvrto mjesto svakako se može gledati kao veliki rezultat i sjajan temelj za iduće veliko natjecanje.

LOPETEGUI OTVORENO: TRENER REALA OTKRIO TKO TREBA DOBITI NAGRADU FIFA-E I ZAŠTO JE MODRIĆ BIO NA KLUPI!

NESLAVNA LISTA: Ovo su nogometaši koji su odbili igrati za Hrvatsku!