STRAVA NA EURU: Dvoboj Španjolske i Njemačke obilježila teška ozljeda!

Španjolska nogometna reprezentacija plasirala se u polufinale Europskog prvenstva nakon što su u produžecima bili bolji od domaće Njemačke 2:1.

Prvi dio završio je bez golova, a onda su Španjolci poveli na samom početku preko bivšeg igrača Dinama, Danija Olma. Na drugi gol čekala se 89. minuta kada izjednačenje donosi Florian Wirtz koji je tako odveo utakmicu u produžetke.

Ipak, nakon što je primila gol u posljednjim minutama regularnog dijela, Španjolska je tako zabila u produžetku te u 119. minuti zahvaljujući Mikelu Merinu prošla u polufinale. Asistent za drugi gol bio je Olmo i tako se s golom i asistencijom prometnuo u junaka španjolske pobjede.

Nažalost, utakmicu je obilježila teška ozljeda Pedrija. Protivnički veznjak Toni Kroos udario ga je na startu utakmice po nogama, nakon čega 21-godišnjak nije mogao nastaviti susret. Zamijenio ga je u osmoj minuti Dani Olmo, koji je kasnije i zabio gol za 1:0.

Napomenimo i da Kroos za grubi prekršaj nije dobio ni žuti karton. Španjolski nogometni savez tijekom utakmice je objavio da je Pedri teže ozlijedio lijevo koljeno te da će se nakon testiranja vidjeti koliko će pauzirati. Barcelonina mlada zvijezda prošle je sezone zbog ozljeda propustila 25 utakmica.