STVARNO NEMAMO SREĆE: Evo zašto je pobjeda Mađarske nad Škotskom loša vijest za Hrvatsku!

Njemačka je osvojila skupinu A, dok je Švicarska otišla dalje kao drugoplasirana. Mađari će malo pričekati s ostalim rezultatima jer tri boda možda neće biti dovoljna za prolazak skupine. Večeras su Švicarska i Njemačka remizirali 1:1, dok su Mađari u samom finišu dobili Škotsku 1:0.

Nažalost, nije se poklopio rezultat koji je očekivala Hrvatska kada je u pitanju susret Škotske i Mađarske. Hrvatska se najviše nadala remiju ovih ekipa, ali Csobothov gol je srušio te snove. U slučaju remija Škoti bi bili treći s dva boda i lošijom gol-razlikom pa se Hrvatska teoretski mogla nadati prolazu i u slučaju remija s Talijanima.

Veoma neatraktivnu utakmicu Škota i Mađara je uz kasni gol nažalost obilježila i teška ozljeda glave Barnabasa Varge koji se u 68. minuti snažno sudario sa škotskim golmanom Angusom Gunnom. Varga je ostao nepomično ležati, a nakon dosta spore reakcije dijela liječničke službe iznesen je s terena.

Nakon izlaska Varge veliku priliku je u 92. minuti imao Csoboth koji je pogodio stativu i činilo se da će postati tragičar Mađarske koja je u tim trenucima ispadala s turnira. Ipak, na samom kraju velike nadoknade koja je dosuđena zbog Vargine ozljede, Csoboth se iskupio i pretvorio iz tragičara u junaka.