Suparnik Hrvatske na Euru teško stradao od Italije u pripremnoj utakmici

Nogometaši Italije pobijedili su Češku 4:0 u pripremnom ogledu dviju momčadi za Europsko prvenstvo koje započinje za sedam dana.

Češka, suparnik Hrvatske u skupini D europske smotre, nije pronašla odgovor na talijanske napade koji su tresli njenu mrežu po dvaput u svakom poluvremenu.

Uvodni gol na utakmici postigao je u 23. minuti Ciro Immobile, a na 2:0 tri minute prije kraja prvog poluvremena povisio je Nicolo Barrella udarcem koji nije bio upućen onako kako se nadao, ali koji je prevario Pavlenku na češkim vratima.

Kombinacija Immobile – Lorenzo Insigne donijela je Talijanima u 63. minuti povećanje vodstva na tri razlike, a konačan rezultat postavio je nakon lijepe akcije i na Insigneovo dodavanje Domenico Berardi u 73.

Češka reprezentacija bit će drugi ispit za Hrvatsku u skupini D Europskog prvenstva. Ta će se utakmica igrati 18. lipnja, pet dana nakon ogleda Hrvatske i Engleske, odnosno četiri dana prije no što će igrači Zlatka Dalića zaigrati protiv Škotske.