SUPER VAŽNA UTAKMICA: Evo gdje gledati dvoboj Hrvatske i Poljske!

Hrvatska nogometna reprezentacija danas igra dvoboj drugog kola Lige nacija, a protivnik je Poljska.

Susret se igra u Osijeku na Opus Areni, a prijenos je na Novoj TV, dok emisija prije utakmice počinje u 20 sati. U prvom kolu Hrvatska je prije tri dana izgubila 2:1 kod Portugala. Istovremeno joj je odgovarao rezultat koji je za to vrijeme bio na utakmici Škotske i Poljske (2:2).

Ali, onda je gol u 97. minuti promijenio sve na gore za Hrvatsku. Poljska je naime na kraju duge sudačke nadoknade dramatično pobijedila golom, i to iz penala za 3:2. Tako je onda u daleko komotnijoj situaciji od Hrvatske pred njihov današnji međusobni meč na Opus Areni.

Poljska je, inače, vodila 2:0 nakon što je Szymanski postigao gol u 8. minuti, a Lewandowski iz penala u 44. minuti povisio vodstvo. Škotska je smanjila početkom drugog poluvremena golom Gilmoura, a McTominay ju je vratio u 76. minuti golom za 2:2. No, domaćin je u 97. minuti ostao bez ičega jer je Zalewski drugi penal za Poljsku pretvorio u pobjedu 3:2,

Hrvatskoj nakon utakmice s Poljskom slijedi pauza od mjesec dana, pa će u listopadu dočekati Škote i ići u goste Poljacima. Dobra vijest je da je iza nje utakmica protiv najjačeg protivnika u gostima, ali Hrvatskoj ne ide u prilog pobjeda Poljske u Škotskoj (2:3).

S obzirom na to da su Škotska i Poljska realna konkurencija za ostanak Hrvatskoj u eliti Lige nacija, bilo bi sjajno da su obje reprezentacije remizirale ili izgubile po dva boda, ali su Poljaci penalom u 97. minuti uzeli sva tri boda. Sada se pobjeda protiv te reprezentacije danas nameće kao imperativ, a eventualni poraz bi Hrvatsku jako udaljio od prve dvije pozicije.