SUŽEN IZBOR PROTIVNIKA U 3. PRETKOLU LIGE PRVAKA: Dinamu prijeti ova petorka!

UEFA je razvrstala nositelje i nenositelje u ždrijebu 3. pretkola Lige prvaka u skupine te tako suzila izbor Dinamovih potencijalnih protivnika u toj fazi kvalifikacija za najelitnije europsko natjecanje.

Dinamo u utorak na Maksimiru igra prvu utakmicu 2. pretkola LP-a protiv makedonskog Shkupija i veliki je favorit, ali će u eventualnom 3. pretkolu (2./3. kolovoza – 9./10. kolovoza) imati puno teži posao.

Dinamo je uoči ždrijeba, koji će se održati u ponedjeljak, svrstan u skupinu 1 kao nositelj zajedno s pobjednicima susreta Maccabi Haifa – Olympiakos te Karabah – Zurich. Prođe li Shkupi, potencijalni protivnici su mu pobjednik susreta Ludogorec – Shamrock Rovers, pobjednik susreta Ferencvaros – Slovan Bratislava te ciparski prvak Apollon Limassol.

Podsjetimo, Dinamo je s Ferencvarosem igrao u 3. pretkolu Lige prvaka 2020. godine kad se igrala samo jedna utakmica, a Mađari su u Budimpešti dobili 2:1. Godinu dana ranije Dinamo je s Mađarima igrao također u 3. pretkolu te je nakon 1:1 na Maksimiru pod vodstvom Nenada Bjelice slavio u Budimpešti 4:0.

S Ludogorecom je hrvatski prvak igrao u 2. pretkolu Lige prvaka 2012. godine. U prvoj utakmici u Bugarskoj bilo je 1:1, da bi Dinamo u neviđenoj drami na Maksimiru prošao dalje. Ludogorec je dvaput vodio, ali je Ante Rukavina svojim drugim golom na utakmici u 60. minuti izjednačio, a Domagoj Vida je u osmoj minuti sudačke nadoknade odveo Dinamo u 3. pretkolo.