SVAKA ČAST MAJSTORE: Sudac dosudio penal za Dinamo, a onda je zvijezda Dinama rekla da nije jedanaesterac

U posljednjem susretu 24. kola SuperSport HNL-a Dinamo i Osijek su pred 5.100 gledatelja na stadionu Maksimir odigrali 1-1.

Osijek je na Maksimiru poveo Ramona Miereza iz 55. minute, a na 1:1 je izjednačio Bruno Petković prevarivši sve pri izvođenju slobodnog udarca kad je poslao loptu ispod živog zida. Igrala se tad 62. minuta.

A desetak minuta kasnije fair-play potezom istaknuo se Robert Ljubičić. Ljubičić je ušao u kazneni prostor i na nekih pet-šest metara ispred gola gostujuće momčadi pao nakon duela s Adrianom Leonom Barišićem.

Sudac Duje Strukan pokazao je na bijelu točku, a situacija se krenula provjeravati i VAR-om. Ljubičić je otklonio sve sumnje u to bi li trebalo svirati jedanaesterac ili ne. Podigao se s travnjaka i prstom dao znak sucu da nema govora o najstrožoj kazni.