SVE ODRAĐENO U PRVOJ UTAKMICI: Evo protiv koga će Dinamo igrati u drugom pretkolu Lige prvaka!

Sredinom prošlog mjeseca vidjeli smo u Nyonu ždrijeb prvog i drugog pretkola Lige prvaka, a u ovom drugom ždrijebu našao se i naš Dinamo. Kuglice su hrvatskom prvaku donijele pobjednika iz sraza makedonskog Shkupija i gibraltarskog Lincoln Red Impsa.

A već je praktički poznat sljedeći protivnik. Naime, makedonski prvak je u 1. pretkolu Lige prvaka pobijedio Lincoln Red Imps 3:0 i ne bude li neke senzacije na Gibraltaru sljedećeg tjedna, Makedonci će proći u 2. pretkolo, gdje ih čeka Dinamo. Shkupi je pobjedu osigurao već sredinom drugog poluvremena, nakon što je Danfa u 11. minuti zabio za 1:0, a na 2:0 povisio Adetunji u 29. minuti.

Domaćini su ostali s igračem manje u 49. minuti, nakon što je Margvelašvili dobio drugi žuti karton, ali su si gosti u 62. minuti zabili autogol za 3:0. Shkupi je kontrolirao čitavu utakmicu, imao je više udaraca na gol i za očekivati je da će na Gibraltaru obraniti golemu prednost.

Dinamo i Shkupi će prvu utakmicu 2. pretkola igrati 19. srpnja u Zagrebu, a uzvrat će se igrati u Makedoniji tjedan dana kasnije. Podsjetimo, prođe li u 3. pretkolo, Dinamo je osigurao najmanje skupine Konferencijske lige.