Svi hrvatski igrači osim jednog žestoko su slavili. On je napravio potez za pamćenje

Hrvatska nogometna reprezentacija plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva nakon što je u osmini finala boljim izvođenjem 11-eraca izbacila Japan sa 3-1. Nakon 120 minuta bilo je 1-1, da bi prilikom izvođenja 11-eraca u junaka izrastao Dominik Livaković koji je obranio tri udarca Japanaca.

Poveo je Japan golom Daizena Maede (43), na 1-1 poravnao je Ivan Perišić (55). Kako se rezultat više nije mijenjao ni do isteka 90. minute kao niti nakon dodatnih pola sata, o putniku u četvrtfinale odlučivalo se udarcima s bijele točke.

I dok su svi hrvatski reprezentativci slavili pobjedu, jedan je usred slavlja odlučio napraviti potez za pamćenje. Josip Juranović je otrčao do Daizena Maede, suigrača iz Celtica. Desni bek Hrvatske tješio je svog suigrača koji je bio u suzama. Dotrčao je do njega, zagrlio ga i poljubio.

Inače, bivši igrač Hajduka već je jednom dobio nagradu za Fair Play dok je igrao u HNL-u. Također dodajmo kako će Hrvatska u četvrtfinalu igrati protiv Brazila ili Južne Korejice.