Svi na Stamford Bridgeu već su počeli slaviti gol. Uslijedio je promašaj godine!

Nogometaši Chelseaja pobijedili su Servette 2:0 u prvoj utakmici play-offa Konferencijske lige i osigurali si dva gola prednosti pred uzvrat u Švicarskoj.

Iako je gostujuća momčad imala niz šansi, rezultat je mogao biti i uvjerljiviji za Chelsea da publika na Stamford Bridgeu nije vidjela jedan od bizarnijih promašaja u zadnje vrijeme. Ono što se uobičajeno opisuje kao 100-postotna šansa ili nešto što je nemoguće promašiti promašio je Marc Guiu (18).

Igrala se 51. minuta kad je Guiu primijetio da je jedna povratna lopta Servetteovom golmanu nedovoljno jaka te se u sprintu sa svoje polovice terena sjurio prema njoj i gostujućem golmanu Jeremyju Fricku uz lijevu vanjsku liniju igrališta. Servetteov golman stigao je prvi do lopte, no umjesto da ispucavanjem riješi neugodnu situaciju, išao ju je smiriti prije no što će je dodati. Guiu je iskoristio taj trenutak i presjekao dodavanje, nakon čega je lopta krenula prema praznoj mreži Servettea.

Bez igdje ikoga u krugu od pet-šest metara i sam pred praznim golom na nekih šest metara udaljenosti, Guiu je napokon i puknuo loptu. Učinio je to loše i, umjesto ravno ili malo udesno, usmjerio ju prema lijevoj vratnici, istoj onoj u čijem je smjeru trčao Frick. Golman Servettea uklizavanjem je obranio gol, a nakon toga i sljedeći pokušaj Guiua. Chelseajev napadač pucao je potom još jednom, opet neuspješno.

Nekoliko minuta nakon šanse za koju su statističari izračunali da se realizira u 94 posto slučajeva, pozvan je da se s terena preseli na klupu. Bila je ovo druga utakmica Guiua za Chelsea i prva u startnoj postavi nakon transfera iz Barcelone početkom srpnja ove godine. Londonski klub doveo ga je za šest milijuna eura i potpisao s njim ugovor na pet godina.

Pita li se navijače kluba nakon ove utakmice, to je bio pogrešan potez. Na društvenim mrežama puno je komentara kojima se zaziva njegov odlazak na posudbu, njegov neuspjeli pokušaj opisuje smiješnim, a njega kao sramotu.

Chelsea je pobijedio golovima koje su postigli Christopher Nkunku (50. minuta iz jedanaesterca) i Noni Madueke (76), piše Index.

Za analizu utakmice Celta – Valencia kliknite OVDJE.