SVJETSKO PRVENSTVO KLUBOVA: Chelsea u finalu protiv Palmeirasa

Nogometaši Chelseaja uspješno su obavili polufinalni posao na klupskom Svjetskom prvenstvu te su svladali Al Hilal iz Saudijske Arabije s minimalnih 1-0.

Chelsea je u finale protiv brazilskog Palmeirasa odveo Romelu Lukaku koji je postigao jedini pogodak u 32. minuti. Londonski klub je bio bolji, ali nije bio toliko dominantan, s tim da je Al Hilal u nastavku utakmice bivao sve opasniji i odlučniji. Imao je klub iz Saudijske Arabije i aktualni pobjednik azijske Lige prvaka nekoliko dobrih prilika da zakomplicira ovaj susret, no do izjednačenja ipak nije stigao.

Hrvatski nogometaš Mateo Kovačić odigrao je cijelu utakmicu za Chelsea te je kao jedini u europskom predstavniku zaradio žuti karton. Chelsea će tako po drugi put igrati finale Svjetskog klupskog prvenstva. Prvi i posljednji put u finalu je bio 2012. godine kada je izgubio od Corinthiansa s 0-1.

Bilo je to ujedno posljednji put kada je pobjednik europske Lige prvaka izgubio finalnu utakmicu. Svi Europljani su nakon te godine osvajali pehar, a učinio je to madridski Real četiri puta, Bayern dva puta te po jednom Barcelona i Liverpool.

Podsjetimo kako je dan ranije južnoamerički prvak, brazilski Palmeiras, s 2-0 i golovima Raphaela Veige i Dudua pobijedio egipatski Al Ahly i kao prvi osigurao finale.

Finalna utakmica igra se u subotu, u 17:30 sati, a isti dan je na programu i dvoboj za treće mjesto (14 sati).