TAKO SE SLAVI: Evo što je saudijski kralj proglasio nakon veličanstvene pobjede nad Argentinom

Francuski stručnjak, Herve Renarrd, i njegova Saudijska Arabija kreirali su jednu od najvećih senzacija u povijesti Svjetskih prvenstava svladavši Argentinu 2:1. I to nakon velikog preokreta u drugom poluvremenu.

Povela je Argentina golom Lionela Messija (10-11m), no početkom drugog poluvremena su Saleh Al-Shehri (48) i Salem Al-Dawsari (53) kreirali preokret. Saudijskoj Arabiji ovo šesti nastup na svjetskim prvenstvima i četvrta pobjeda, ali daleko najveća u povijesti. Dosada su pobjeđivali Maroko, Belgiju (obje 1994. u SAD-u) te Egipat (2018. u Rusiji).

Pobjeda Saudijaca izazvala je oduševljenje u njihovoj zemlji pa je tako kralj Salman odlučio nadolazeću srijedu proglasiti državnim praznikom kako bi se proslavio veliki trijumf. Odluka vrijedi i za privatni i za javni sektor, kao i za učenike i studente u svim fazama obrazovanja

Saudijska Arabija će, ohrabrena senzacionalnom pobjedom, pokušati otići i korak dalje te se plasirati u osminu finala Svjetskog prvenstva u Kataru.

Dobra vijest po Saudijce svakako je stigla nekoliko sati kasnije kada su utakmicu bez golova odigrali Meksiko i Poljska. Poljaci su čak imali udarac s bijele točke, ali Robert Lewandowski nije bio precizan.