TALIJANSKA SERIE A: Inter bolji od Juventusa u “Derby d’Italia”…

Aktualni talijanski nogometni prvak Inter zadržao je izglede u obranu naslova minimalnom 1-0 (1-0) pobjedom na gostovanju kod Juventusa u Torinu u “Derbyju d’Italia” odigranom u sklopu 31. kola Serie A.

Inter je do krucijalna tri boda stigao pogotkom Calhanoglua iz kaznenog udarca u četvrtoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Calhanoglu je pogodio s bijele točke iz drugog pokušaja nakon što je sudac Irrati napravio pravu pomutnju svojim odlukama.

Naime, prvi pokušaj Calhanoglua obranio je Szczesny, no na odbijenu loptu su uz Turčina startala i trojica igrača Juventusa, a lopta se na kraju od Rabiota odbila u mrežu. Igrači Intera počeli su slaviti pogodak samo da bi Irrati poništio pogodak i dosudio prekršaj Calhanoglua u napadu na De Lightu.

No, na intervenciju VAR-a Irrati je poništio tu svoju odluku jer je De Ligt prerano utrčao u kazneni prostor prilikom izvođenja 11-erca te naložio ponavljanje izvođenja najstrože kazne.
Inače, i sam kazneni udarac dosuđen je na intervenciju VAR-a jer Irrati prvotno nije vidio da su i Alex Sandro i Morata startali na noge Dumfriesa u vlastitom kaznenom prostoru.

Ivan Perišić odigrao je čitav susret za Inter, dok je Marcelo Brozović bio na travnjaku do 78. minute. Ovom pobjedom treći Inter se odvojio od četvrtog Juventusa na četiri boda razlike, sada ima 63 boda i utakmicu manje od torinskog sastava koji je ostao na 59 bodova.

Tri boda više imaju vodeći Milan i Napoli s tim da je Napoli odigrao susret više. Napolitanci su ranije u nedjelju kao gosti sa 3-1 (2-0) svladali Atalantu u Bergamu.