TEK JE DOŠAO U BELGIJU, A VEĆ SE PIŠE O NOVOM TRANSFERU: Franjo Ivanović ide kod legendarnog trenera!?

Mladi hrvatski reprezentativac Franjo Ivanović odigrao je u nedjelju briljantnu utakmicu u belgijskom prvenstvu. I to dva dana prije 21. rođendana.

Royale Union Saint-Gilloise pobijedio je Kortrijk 3:0 u 9. kolu elitne belgijske lige, a Ivanović je postigao treći pogodak u 76. minuti, što mu je prvijenac u dresu Uniona, te je lucidno asistirao kod prvog.

Ivanoviću su tribine skandirale kada je izašao iz igre u 82. minuti kao onomad na Rujevici kada se orilo: “Franjo, Franjo, Franjo…”, prenosi Gol.hr.

“Definitivno igrač utakmice. Franjo Ivanović osvojio je srca navijača na stadionu Josep Marien. Mladi napadač bio je prijetnja svih 80 minuta, njegov prvi pogodak u Bruxellesu bio je šlag na torti. Nije mogao suzdržati radost, veliki zagrljaj trenera Pocognolija bio je više nego zaslužen”, piše najpoznatiji belgijski sportski portal sporza.be.

Ivanović je odigrao fantastično, što najbolje svjedoči ocjena na Sofascoreu. Bivši napadač Rijeke dobio je čak 9,5. Union je tako prekinuo crnu seriju, upisao je pobjedu nakon pet utakmica bez trijumfa. Aktualni viceprvaci Belgije u tom su razdoblju imali tri remija i dva poraza.

Ivanović je prešao u Union u završnici ljetnog prijelaznog roka iz Rijeke uz odštetu od 4 milijuna eura. Iako su ga Belgijci budno pratili još od prošle jeseni, transferu je pripomogla i činjenica što je sjajno započeo novu sezonu. U prva četiri kola SuperSport HNL-a postigao je tri pogotka i upisao asistencije. Bio je na vrhu golgeterske ljestvice.

Svjestan da Ivanović potencijalno vrijedi osjetno više, glavni šef Rijeke Damir Mišković nerado ga je pustio, ali imao je uglavljenu izlaznu klauzulu i morao ga je pustiti kada se pojavio prosac koji je spreman iskrcati zacrtane milijune.

Kasnije se pročulo kako se za Franju raspitivao legendarni Jose Mourinho, pa tako nije isključeno da već na zimu ode u Fenerbahče…

Za analizu utakmice Inter – Crvena zvezda kliknite OVDJE.