TEŠKA NOSTALGIJA: Legende Reala i Barcelone odigrale revijalnu utakmicu; brazilski mađioničar oduševio!

Legende Barcelone i Real Madrida odmjerile su snage u El Clasicu za legende. Utakmica se igrala u Tel-Avivu, a još jednom je oduševio genijalni Brazilac…

Teška nogometna nostalgija

Legende Barcelone i Real Madrida odigrale su u Tel-Avivu revijalnu utakmicu, a pobjedu su na kraju odnijeli „kraljevi“. Barcelonin Brazilac Ronaldinho je zabio vodeći gol u 28. minuti, zatim je u 42. minuti zabio Pedro Munitis. Real preokreće preko Alfonsa Pereza dvije minute kasnije, a Mateu zabija u 60. minuti za 2:2. Konačan rezultat postavio je Ruben de la Red u 69. minuti.

Za Real su igrali Jordi Codina, Roberto Carlos, Alberto Rivera, Luis Milla, Antonio Nunez, Alfonso Perez, Jose Emilio Amavisca, Ivan Campo, Luis Figo, Fernando Sanz i Ruben De la Red, a ušli su još Jesus Velascu i Pedro Munitis, as klupe ih je vodio Manolo Castro.

Za Barcelonu su igrali Mariano Jesus Angoy, Miquel Soler, Frederic Dehu, Tortolero, Jon Andoni Goikoetxea, Oscar Arpon, Gaizka Mendieta, Javier Saviola, Deco, Rivaldo i Ronaldinho. U nastavku su ušli Ronald De Boer, Jofre Mateu, Guillermo Amor, Francesco Coco, Francisco Guzman, Juan Carlos i Samuel Okunowo, a s klupe ih je vodio Albert Ferrer.

Posebno oduševljenje navijača izazvao je Ronaldinho koji je bio daleko najbolji igrač na terenu, a svojim je potezima, uz osmijeh na licu, pokazao kako ješ uvijek ima magiju u nogama.