TREĆA POBJEDA U NIZU: Rijeka imala veliku prednost u derbiju kola pa nakon drame uspjela uzeti sva tri boda protiv Gorice!

U derbi susretu 27. kola Prve lige, Rijeka je ostvarila vrlo vrijednu pobjedu kod Gorice od 3:4. Dolaskom novog trenera Gorana Tomića, ekipa s Rujevice je vidno podignula razinu forme te su sada u pobjedničkom nizu od tri uzastopne pobjede.

U prvih 15 minuta Riječani su dva puta šokirali Goričane pogocima kapetana Andrijaševića i Josipa Drmića dok je dvostruki asistent Robert Murić poentirao za 0:3 u 50. petoj minuti nastavka. Pokušao je trener Siniša Oreščanin izmjenama poput novopečenog reprezentativca Lovrića, Nimelya i Pršira ali lopta nije htjela u gol Ivana Nevistića sve do same završnice.

Slovenski veznjak Adam Gnezda-Čerin povisio prednost na golemih 0:4 i doveo bivšeg osvajača duple krune na prag 12. ligaške pobjede. Gorica je umalo izbjegla poraz jer su Mitrović, Mudrinski i autogol Galovića donijeli pravu dramu pred kraj. Ipak, veliko iznenađenje se nije dogodilo pa se Rijeka uspjela uspješno obraniti i doći do 42 boda, imaju šest bodova manje od Gorice, hit momčadi prvenstva je ozbiljno ugroženo treće mjesto.

Rijeka je još aktualna i u Kupu, izborili su polufinale pobjedom nad Osijekom u Gradskom vrtu dok Goričani imaju za protivnika Dinamo. Ne sjećamo se kada je domaća liga bila tako napeta, potpuno je otvorena borba za prvo odnosno treće mjesto. Prije Rijeke, na terenu u Velikoj Gorici su dosada ove sezone slavili jedino Dinamo te Slaven Belupo u onim snježnim uvjetima.