TREĆE PRETKOLO LIGE PRVAKA: Dinamo slavio na gostovanju u Bugarskoj

Nogometaši Dinama u prvoj su utakmici 3. pretkola Lige prvaka kao gosti svladali bugarski Ludogorec u Razgradu sa 2-1 (2-1).

Utakmica je odlično počela za Dinamo koji je poveo sa 2-0 golom Dine Perića (6) i autogolom domaćeg vratara Sergija Padta (9-ag), a na konačnih 1-2 smanjio je Bernard Tekpetey (22).

Nakon što mu je sudac Cakir “progledao kroz prste” na samom startu utakmice jer nije vidio kako je rukama povlačio suparnika i to kao posljednji igrač obrane na 20-ak metara od svojih vratiju, stoper Dinama Perić je u 6. minuti zatresao suparničku mrežu u stilu rasnog napadača. Oršić je ubacio “svijeću” u domaći kazneni prostor, tamo je prvo do lopte u skoku stigao Lauritsen, a nakon što se ona odbila od tla sjajnim volejom “strisnuo” ju je Perić i okružen četvoricom suparničkih igrača svladao Padta.

Tri minute potom već je bilo velikih 2-0 za zagrebački sastav. Baturina je osvojio loptu na polovici Ludogoreca, proigrao Oršića koji je vidio utrčavanje Ljubičića iza obrane domaćih, a lijevi branič Dinama je zatim poslao prizemnu loptu u peterac tražeći Ivanušeca. U pokušaju presijecanja tog dodavanja domaćeg vratara Padta lopta je pogodila u petu i još jednom mu završila iza leđa.

Zbunjenost domaćih kratko je trajala, vrlo brzo je ipak Ludogorec preuzeo konce igre u svoje ruke, a takav pristup donio mu je i pogodak za prepolavljanje zaostatka u 22. minuti. Obrana Dinama nije dobro raščistila jedno ubacivanje, do lopte je na lijevom krilu stigao Tekpetey koji je snažnim udarcem “probio” blok Ristovskog te pogodio bliži kut loše postavljenog Livakovića.

Ludogorec je i u nastavku susreta bio aktivniji, ali rezultat se više nije mijenjao. Najbliži poravnanju domaćin je bio odmah na startu nastavka kada je udarac Ricka Livaković krajnjim naporom skrenuo u vratnicu, a zatim je lopta “šetala” po gol-liniji prije no što ju je vratar hrvatskog prvaka potpuno okrotio.

Uzvratni susret na programu je 9. kolovoza u Zagrebu.