TREĆI PUT ZAREDOM OSTALI BEZ SP-A U KLJUČNOJ UTAKMICI: Poznat posljednji putnik u Katar!

Kostarika je u utorak postala zadnji sudionik SP-a u Kataru nakon što je, zahvaljujući ranom pogotku Joela Campbella u Interkontinentalnom doigravanju u u Al Rayyanu pobijedila Novi Zeland sa 1-0.

Bivši napadač Arsenala zabio je pobjednički gol za Kostariku nakon tri minute igre. Novi Zeland je izjednačio u 39. minuti susreta, a strijelac je bio Chris Wood, no VAR je poništio pogodak zbog prekršaja kojeg je napravio Matthew Garbett. Novi Zeland je utakmicu završio s deset igrača nakon što je u 67. minuti isključen Kosta Barbarouses zbog prekršaja na Franciscu Calvu.

Doigravanjem između četvrtoplasirane momčadi u regiji CONCACAF i pobjednika konfederacije Oceanije, na stadionu Ahmad bin Ali, okončana je kvalifikacijska kampanja za finale 2022. u Kataru, koje traje od 21. studenoga do prosinca.

Kostarika će na SP-u u Kataru igrati u skupini E u kojoj su i Španjolska, Njemačka te Japan.

Za Kostariku je to šesti put da sudjeluje na SP-u, a treći put zaredom. Njen najveći uspjeh na svjetskom prvenstvu je iz 2014. godine u Brazilu gdje se plasirala u četvrtfinale.

SLUŽBENO: BORUSSIA DORTMUND DOVELA HRVATA!