U BAYERU SLAVE STANIŠIĆA: Klub objavio poruku na hrvatskom!

Bayer Leverkusen sinoć se plasirao u finale Europske lige gdje će igrati protiv Atalante. Stanišić i njegovi suigrači opet su izbjegli poraz u posljednjim sekundama utakmice, ovog puta protiv Rome.

Roma je do 82. minute golovima Leandra Paredesa imala prednost od 2:0, a onda je autogol Gianluce Mancinija otvorio Bayeru šansu za finale. Ipak, prijetio je prekid nevjerojatnog niza utakmica bez poraza za nove njemačke prvake, a da se to ne dogodi, pobrinuo se hrvatski reprezentativac koji u Bayeru igra na posudbi iz Bayerna. Bila je to 49 utakmica bez poraza za Bayer.

A što te reći za našeg Stanišića. Stanišić je u igru ušao u 90. minuti, a sedam minuta kasnije probio se po desnoj strani, ušao u kazneni prostor gostiju, varkom se oslobodio čuvara i lijevom nogom pogodio mrežu koju je branio Mile Svilar. Svojom 49. ovosezonskom utakmicom bez poraza Bayer je oborio rekord Benfice star 59 godina po neporaženosti u jednoj sezoni u svim natjecanjima.

Zasluge za to ima i Stanišić koji je u dva navrata spašavao Bayer poraza u sudačkoj nadoknadi. Ukupno je u ovoj sezoni zabio tri gola, prvi u veljači Bayernu u pobjedi 3:0, a potom dva koja su utjecala na niz nepobjedivosti.

Oba je zabio u 97. minuti. Protiv Dortmunda je bio precizan 21. travnja za konačnih 1:1, a jučer protiv Rome za 2:2. To je natjeralo i administratora Bayerovih društvenih mreža da mu posveti posebnu poruku nakon postignutog gola Romi.

Na profilu kluba koji klub vodi na engleskom jeziku na društvenoj mreži X (bivši Twitter) osvanula je poruka “Josipe Stanišiću, jako te volim”. Nešto kasnije poruka istog sadržaja osvanula je i na hrvatskom jeziku. “Volim te, Josipe”, pisalo je.