U Dinamovoj skupini dogodio se trenutak kakav Liga prvaka ne pamti

Dinamo i Šahtar u 4. kolu Lige prvaka odigrali su nevjerojatnu utakmicu s ludom završnicom (3:3), ali i u drugoj utakmici ove skupine dogodila se zanimljiva situacija.

Manchester City na gostovanju kod Atalante vodio je 1:0 i imao jedanaesterac, koji nije realizirao Gabriel Jesus. Početkom drugog poluvremena izjednačio je Mario Pašalić, a u posljednjih deset minuta domaća momčad imala je veliku šansu stići do pobjede.

Claudio Bravo, rezervni vratar koji je na startu drugog poluvremena zamijenio ozlijeđenog Edersona, dobio je crveni karton u 82. minuti. Time se 36-godišnji čileanski vratar upisao u povijest Lige prvaka – postao je prvi isključeni rezervni vratar u ovom natjecanju.

Umjesto njega na gol je stao branič Kyle Walker i u 10 minuta upisao više obrana od Edersona i Brava zajedno. Oni nisu imali nijednu obranu, a Walker je u prvom dodiru s loptom skinuo, doduše malo nesigurno i iz drugog pokušaja, slobodnjak domaćih.

“Na treninzima uvijek podbadam golmane ako ne ulove loptu iz prve, ali ponekad stvarno postoje obrane tek iz dva pokušaja”, rekao je Walker uz osmijeh nakon utakmice.