UEFA zbog kraljice Elizabete napravila presedan

Britanska kraljica Elizabeta II. umrla je u dobi od 96 godina. Ranije danas je Buckinghamska palača priopćila da su liječnici zabrinuti za zdravlje 96-godišnje britanske kraljice i da je pod liječničkim nadzorom.

BBC je ovu vijest objavio za vrijeme Arsenalove utakmice u Europa ligi kod švicarskog prvaka Zuricha. Igrači su baš u tom trenutku bili u svlačionicama na poluvremenu.

UEFA je tada napravila presedan i dozvolila minutu šutnje usred utakmice. Igrači obje momčadi stali su na centar terena, a na semaforu se prikazala grafika s fotografijom kraljice i natpisom: U sjećanje Njenom Visočanstvu kraljici Elizabeti 1926. – 2022.

Londonska momčad na kraju je pobijedila. Arsenal je poveo golom Marquinhosa u 16. minuti, a Zurich je izjednačio preko Kryeziua u 44. minuti. Pobjedu Arsenalu donio je Nketiah pogotkom u 62. minuti. Za domaćina je od 80. minute igrao hrvatski napadač Ivan Santini, koji je zamijenio Aiyeguna. U drugoj utakmice ove skupine PSV i Bodo/Glimt odigrali su 1:1 u  Eindhovenu.