UMJESTO DRUGOG MJESTA STIGAO DEBAKL: Gorica razbila očajni Hajduk i pokazala tko je gazda na domaćem terenu!

Nogometaši Gorice su u sklopu 32. kola na domaćem travnjaku ugostili Hajduk. Splićani već tradicionalno imaju problema na gostovanju u Velikoj Gorici, prošle sezone u poraženi dva puta u razdoblju od tri dana, jednom u prvenstvu, drugi puta u domaćem Kupu.

Priča se nije nimalo promijenila ni ovaj puta, Gorica je uvjerljivo svladala blijede Splićane rezultatom 3:1. Tudorova momčad je imala očajnu predstavu u obrani, igrači Gorice su znali vrlo dobro to iskoristiti te osvojiti sva tri boda. Domaćima pobjeda nije donosila mnogo, no Bijelima je značila mnogo više jer su u borbi za drugu poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Međutim, kako igraju, bolje da se tamo ne plasiraju…Gorica je povela u ranoj fazi utakmice, igrala se 18. minuta, irački ofenzivac Hamad je poentirao za 1:0. Sjajno poluvrijeme je zaokružio zadnji vezni Joey Suk pogotkom za 2:0. Gol nade zabio je Marin Jakoliš pred odlazak na odmor, da to je onaj igrač kojemu su neki maloumnici obiteljski dom u Šibeniku išarali sramotnim grafitima.

Drugi dio riješio je pitanje pobjednika, uvijek nezgodni napadač Cherif Ndiaye postigao je svoj sedmi ovosezonski pogodak za konačnih 3:1, u prošlom kolu je zabio i protiv Rijeke u gostujućoj pobjedi 1:2. Bio je to očigledno veliki šok za Hajduk, do kraja dvoboja se nisu uspjeli vratiti te su izgubili drugo mjesto. Prestigla je momčad Lokomotive i zasjela na drugu poziciju nakon pobjede nad Varaždinom (2:0), sutra u Gradskom vrtu derbi igraju preostali konkurenti, Osijek i Rijeka.

Splićani do kraja prvenstva imaju za odraditi još četiri kola, očekuju ih domaći okršaji protiv Osijeka i Rijeke, gostuju kod Dinama te Intera. Puno teških utakmica očekuje trenutno vrlo loši Hajduk…

JAVIO SE FIRMINO: Zvijezda Liverpoola odgovorila Kramariću nakon penala protiv Borussije!