URNEBESNA SITUACIJA: Pogledajte kako je Dinamo oštećen za jedanaesterac protiv Gorice!

Aktualni hrvatski prvak Dinamo Zagreb došao je i do druge pobjede u nastavku sezone. Modri su na svom stadionu svladali Goricu 2:0 golovima Baturine i Špikića.

Bila je to utakmica gdje je Dinamo apsolutno zaslužio pobjedu i pravo je čudo što rezultat nije bio veći, a goleme zasluge za to idu vrataru gostiju, Ivanu Baniću. Modri su imali strašan posjed lopte od čak 69%, prema vratima Gorice uputili su 23 udaraca od čega 15 je išlo u okvir.

Srećom, nakon utakmice nema previše priče o sucima iako je Dinamo drastično oštećen. Naime, pri rezultatu 1:0 za domaću ekipu, veliku glupost napravio je 33-godišnji iskusni Dino Štiglec.

Josip Mišić je u 41. minuti izveo korner za Dinamo. Loptu koju je iz kuta centrirao pred gol sigurno je pokupio Goričin golman Ivan Banić. Dok ju je on držao u rukama i gledao raspored suigrača kako bi odigrao prema nekome od njih, u prolazu pored njega mu je loptu rukom lupnuo Štiglec. Snimka pokazuje da je lijevi bočni Gorice to napravio svjesno, namjerno.

Nema dakle govora o tome da je loptu okrznuo slučajno, nenamjerno, u prolazu, nego je baš rukom udario po njoj, kao da čestita svom golmanu na uspješnom hvatanju lopte iz kornera. S obzirom na to da je tako postupio dok je lopta u igri i pred svojim golom, znači da je trebao biti dosuđen kazneni udarac za Dinamo.

Srećom po njega i njegovu momčad, sudac Patrik Kolarić na terenu to nije vidio, kao ni njegov video asistent Dario Bel. Prije dva mjeseca gotovo identična situacija dogodila se u prvenstvu Saudijske Arabije. Tada je ovakvu glupost napravio igrač Al-Fateha, koji vodi Slaven Bilić. Za to je kažnjen penalom, iz kojeg je Al Hazem zabio za pobjedu 2:0.

Za analizu utakmice Roma – Cagliari kliknite OVDJE.