UTAKMICA IZ SNOVA: Pogledajte što je Sammir objavio nakon sjajne partije protiv Osijeka!

Lokomotiva je u Kranjčevićevoj u 9. kolu HNL-a pobijedila Osijek 2:1 i tako došla do četvrte pobjede ove sezone. Sjajnu utakmicu odigrao je Sammir, bivši igrač Dinama.

Osijek je vodio od 7. minute golom Marića, ali su Halilović u 37. i Tolić u 88. minuti donijeli domaćinima preokret. Velike zasluge za Lokomotivinu pobjedu idu Sammiru koji je kod prvog gola asistira iz kornera, a kod drugog lijepom loptom našao Tolića koji je majstorski zabio za 2:1. Sammir je odigrao svih 90 minuta, a ovom mu je bio drugi nastup za Lokomotivu u koju je došao početkom mjeseca iz Brazila.

“Moj grad, moja igra, moja pravila”, napisao je Brazilac na Instagramu nakon pobjede protiv Osijeka.

Miljenik Zdravka Mamića došao je u Dinamo iz Brazila 2006. kao 16-godišnjak. Sad već legendarni “Filho” uživao je poseban tretman u Dinamu za koji je igrao do 2014. godine te je u 261 nastupu upisao 60 golova i 59 asistencija. Na Maksimiru je ostao zapamćen po velikim partijama protiv Villarreala, Bruggea i Malmöa te kao jedan od najvećih, ali i potraćenih talenata u Dinamovoj povijesti.

Iz Dinama je u siječnju 2014. godine za 2,5 milijuna eura otišao u Getafe da bi pet godina kasnije, preko Kine i Brazila stigao u Lokomotivu.