UTAKMICA ZA ZABORAV: Kod prvog gola mijenjao kopačke, a evo što je napravio kod drugog gola…

Hrvatski reprezentativac, Ante Rebić, iza sebe imao jako dobru klupsku sezonu u dresu talijanskog velikana AC Milana. U 27 utakmica postigao je 11 golova te 7 asistencija. Prema mnogima upravo je on jedan od ključnih razloga zašto su se Rossoneri vratili u Ligu prvaka nakon čak sedam godina.

Međutim, ovaj Euro neće pamtiti po dobrome. Izbornik Zlatko Dalić stavio ga je kao glavnog napadača u susretima protiv Engleske i Češke, ali to nije izgledalo dobro. Dalić je očekivao kako će dobiti ‘novog Mandžukića’, ali to se nije dogodilo.

U jučerašnjem okršaju protiv Španjolske gotovo svi su stavili Antu Rebića kao glavnog krivca zbog famoznih kopački. Naime, za vrijeme prvog gola Furije naš Ante je izašao iz igre kako bi promijenio kopačke i baš u tim trenucima stigla je kazna preko Sarabije koji zabija za 1:1.

A kako pišu Sportske novosti, Ante je krivac i kod drugog gola Španjolske. U nastavku još je jednom Rebić, totalno indisponiran, bio statist u akciji kod gola za 1:2. Naime, Azpilicueta je krenuo sa svoje bekovske pozicije u prodor, a Rebić ga je samo pustio, da bi u nastavku akcije, nakon ubačaja u kazneni prostor, Azpilicueta ušao glavom u šut preduhitrivši Gvardiola. Mladi bek imao je puno problema, velikim i dijelom zato što je često ostavljan na vjetrometiti sa više suparnika.

Navijači su razočarani forsiranjem Rebića jer smatraju kako pravu priliku nisu dobili recimo Mislav Oršić, a posebno Ante Budimir iza kojeg je jako dobra sezona u La Ligi.