VAR IZAZVAO NOVE KONTROVERZE U ENGLESKOJ: Potpuno je nejasno zašto je poništio ovaj pogodak

Nogometaši Crystal Palacea s 4:1 su pobijedili Leeds u utakmici osmog kola Premierlige. Ovom vrlo uvjerljivom Pobjedom Palace je napredovao na sedmo mjesto ljestvice, dok je Leeds 14. Golove za pobjedničku momčad su postigli Scott Dann, Eberichi Eze, Jordan Ayew i Leedsov Hélder Costa koji je postigao autogol. (net.hr)

Jedini strijelac za Leeds bio je Patrick Bamford u 237. minuti, a taj je igrač još jednom, nekoliko minuta ranije, zatresao mrežu, no drugi pogodak poništio mu je VAR.

U toj je situaciji Bamford izbio pred protivničkog golmana nakon dodavanja i sigurno pogodio, a VAR mu je gol popništio zbog zaleđa. Naime, Bamford je  pokazivao suigraču gdje da mu doda loptu, a njegova ruka je bila u zaleđu, zbog čega je pogodak poništen.

Noge i glava su mu u trenutku dodavanja bila iza posljednjeg igrača obrane pa ostaje nejasno zašto taj gol nije vrijedio.