VAR OPET UKRAO SHOW: Evo tko večeras plače u Ligi prvaka zbog video tehnologije…

Večeras je započela nova sezona grupne faze Lige prvaka, a već prvog dana vidjeli smo zanimljive utakmice i nevjerojatne situacije. Naime, u glavnoj ulozi opet je VAR.

U ranijem terminu vidjeli smo veliko iznenađenje pa je tako švicarski Young Boys nakon preokreta srušio veliki Manchester United. ‘Crveni vragovi’ vodili su nakon prvih 45 minuta zahvaljujući Cristianu Ronaldu, a onda su Švicarci preko Moumi Ngamelua i Siebatcheua došli do pobjede.

A pravi kaos dogodio se na susretu između Seville i Salzburga. U prvih 45 minuta smo vidjeli čak četiri jedanaesterca, a samo dva su bila realizirala. Zanimljivo, oba puta poentirali su Hrvati, a to su bili Ivan Rakitić i Luka Sučić.

Ništa manje ludila nije bilo ni na preostalim utakmicama. Bayern je bez problema devastirao Barcelonu 3:0, dok je Chelsea s minimalnih 1:0 srušio ruski Zenit. Juventus je slavio 3:0 kod švedskog Malmoa dok su Villarreal i Atalanta odigrali 2:2. A najviše će plakati francuski Lille te ukrajinski Dynamo Kijev.

Naime, Lille je u 97. minuti protiv Wolfsburga ‘dobio’ najstrožu kaznu ali je sučeva odluka poništena nakon gledanja VAR-a. Ranije im je već bio poništen gol pa se slobodno može kazati kako su pehisti večeri. No, to nije sve. U 93. minuti na utakmici Dynamo Kijev – Benfica pobjednički gol za Ukrajince zabio je Mykola Shaparenko, mladi 22-godišnji veznjak.

No, upalio se VAR koji mu je poništio taj gol….