VELIKA GUŽVA U SKUPINI: Brozović i Lukaku spasili Inter od ispadanja iz Europe!

Milanski Inter opasno je visio na gostovanju kod Borussije M’Gladbach, no na kraju su uspjeli slaviti 2:3 i produljiti si život u Ligi prvaka. Conteova momčad je u petom kolu morala ići na pobjedu u Njemačkoj, to im je na kraju uspjelo iako je bilo gusto.

Nerrazurri su poveli u 17. minuti preko Mattea Darmiana no njihova prednost je trajala do kraja prvoga dijela kada je sjajni napadač Plea poravnao za njemačkog predstavnika. Bio je to vrlo negativan rezultat za goste jer im bod nije dovoljan da se plasiraju u osminu finala pa čak ni nastavak u Europskoj ligi.

Povratnik u redove Intera, Marcelo Brozović, odradio je veliki posao za drugi pogodak, ukrao je loptu na centru igrališta i sjajno uposlio Lukakua koji smješta loptu iz Sommera. Belgijski napadač igra u životnoj formi pa je u 73. minuti donio prednost od dva pogotka, no Plea je unio neizvjesnost drugim zgoditkom za 2:3.

Sedam minuta prije isteka regularnog dijela vremena Inter je opasno živio, Plea je mogao kompletirati hat-trick, no VAR je poništio pogodak. Drugi hrvatski reprezentativac Ivan Perišić je zaigrao od 87. minute. U idućem kolu igraju protiv Šahtara protiv kojeg moraju uzeti tri boda dok će M’Gladbach u goste kod Reala.

Na ljestvici skupine B vodi M’Gladbach s osam bodova, drugi Šahtar i treći Real imaju po sedam dok je Inter na zadnjem mjestu s osvojenih pet bodova nakon prve pobjede.