VELIKAN IDE NA POGON VATRENIH: Inter novom pobjedom stigao do drugog mjesta, Hrvati u glavnim ulogama!

Milanski Inter je na Giussepe Meazzi stigao do šeste pobjede ove sezone nakon odigranih deset kola. Conteova je ekipa nakon slavlja protiv Bologne (3:1) skočila na drugo mjesto iza ljutog gradskog rivala Milana koji ima susret manje kao i ostali konkurenti.

Jednu od glavnih uloga su imali hrvatski reprezentativci Ivan Perišić i Marcelo Brozović. Oba Vatrena su započela utakmicu u prvih 11, Brozović je neizostavan član Nerrazurra dok Ivan Perišić češto dobiva priliku od prve minute. Upravo je Ivan sjajno pronašao Romelua Lukaku za pogodak, belgijski centarfor se sjajno snašao ispred gola i poentirao u 16. minuti.

Osmi je to pogodak bio Lukakua ove sezone, nalazi se na drugom mjestu najboljih topnika Serie A iza Zlatana Ibrahimovića. Achraf Hakimi je bio napadački vrlo raspoložen te pokazao kako će biti pravo pojačanje za Inter. Naš Brozović je iz sredine terera uputio vrhunsko dodavanje za marokanskog braniča i 2:0 u 45. minuti.

Milanski sastav je u drugom poluvremenu potvrdio pobjedu, Hakimi je još jedan bio strijelac. U idućem kolu će gostovati kod Cagliarija za kojeg nastupa Marko Rog.