VELIKI SKANDAL NA OLIMPIJSKIM IGRAMA: Pogledajte što se dogodilo na prvoj nogometnoj utakmici!

Nogometna reprezentacija Maroka pobijedila je u kaotičnoj utakmici na Olimpijskim igrama Argentinu 2:1. Maroko je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela golom veznjaka Genka Bilala El Khannoussa, a u 51. minuti Soufiane Rahimi je realizirao kazneni udarac za 2:0.

U 68. minuti je smanjio Giuliano Simeone, mladi napadač Atletico Madrida i sin Atleticova trenera Diega Simeonea. Utakmicu su obilježili incidenti. Sudac je produžio utakmicu 15 minuta zbog konstantnog odugovlačenja marokanskih igrača te ulazaka navijača u teren. U 16. minuti sudačke nadoknade, kad je Argentina zabila za izjednačenje, uslijedio je kaos.

U teren su ubačene brojne čaše i boce te još neki predmeti, a onda je među Argentince koji su slavili s tribina bačena i baklja. Nakon toga je nekolicina navijača Maroka uletjela na teren, a zaštitari su ih izbacili.

Ušla je na teren i policija kako bi zaštitila Argentince. Sudac Glenn Nyberg pozvao je igrače da odmah odu u svlačionicu, a na velikom je ekranu stadiona u Saint-Ettieneu pisalo: “Utakmica je završena, molimo, idite do najbližeg izlaza.”

Nakon što je stadion evakuiran pregledali su suci u VAR sobi pogodak Argentine te ga poništili. Utakmica je nakon dva sata prekida nastavljena i dovršena. Odigrali su Argentinci i Marokanci još tri minute te je Maroko na kraju pobijedio 2:1.

Bijesni komentari na društvenim mrežama

“Argentina je zabila u 116. minuti. Ovo je najveći skandal u povijesti olimpijskog nogometa. Marokanci su uletjeli u teren, petarde su pucale i stvoren je kaos. Kakva sramota”, “Argentina je dobila 15 minuta produžetka zbog apsolutno ničega”.

“Sudac nije sudio kraj dok Argentinci nisu zabili za izjednačenje”, “Ovo je skandal!”, neki su od komentara bijesnih ljubitelja nogometa na društvenoj mreži X nakon pogotka Argentine, koji je na kraju poništen.