VELIKI USPJEH: Imamo dva debitanta u Ligi prvaka!

Danski Midtjylland i ruski Krasnodar prvi put u povijesti igrat će u skupinama Lige prvaka nakon što su danas u dramatičnim utakmicama izborili plasman, prenosi index.hr.

Danski prvak je nakon 0:0 iz prve utakmice protiv praške Slavije u uzvratu slavio 4:1 iako je do 65. minute gubio 1:0. Česi su vodili golom Olayinke iz 3. minute da bi domaćini izjednačili u lijepim golom Kabe.

Slavia, za koju je mladi hrvatski reprezentativac Petar Musa ušao u 72. minuti, imala je prolazak sve do 82. minute kad je Holes igrao rukom u kaznenom prostoru. Kaba, strijelac izjednačujućeg gola, skoro je postao tragičar budući da mu je Kolar obranio kazneni udarac. Igra se nastavila, a onda je VAR dojavio da je Slavijin golman izašao s gol crte i penal se morao ponoviti. Ovaj put ga je izveo Scholz koji je bio precizan iako je Kolar pročitao njegov udarac.

Bijesni Česi nakon toga su se raspali i do kraja su Onyeka u 88. i Dreye u 91. minuti zabili za konačnih 4:1 i povijesni ulazak Midtjyllanda u Ligu prvaka.

A povijest su ispisali i nogometaši Krasnodarara koji su u prvoj utakmici kod kuće pobijedili PAOK 2:1 i istim rezultatom slavili u uzvratu. Rusi su do vodstva došli u 73. minuti nevjerojatnim autogolom Michailidisa koji je petom zabio u vlastitu mrežu.

SADA JE SVE POZNATO: Ovo su jakosne skupine Lige prvaka!