VELIKO IZNENAĐENJE: Gorica srušila Rijeku na Rujevici!

Jučer je započelo 31. kolo Prve hrvatske nogometne lige. Istra je kod kuće uzela veliki bod protiv Lokomotive Zagreb (1:1), a u drugoj utakmici Varaždin je s minimalnih 1:0 preko Obregona upisao pobjedu protiv Intera iz Zaprešića.

U 18:55 počeo je susretn između Rijeke i Gorice. Domaćin je tražio tri boda jer bi se u tom slučaju vratio na drugo mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. No, Gorica se pokazala kao tvrd orah pa smo tako na Rujevici vidjeli veliko iznenađenje.

Gosti su u 11. minuti dobili jedanaesterac. Luka Capan s leđa je povukao Ndiayea nakon udarca iz kuta, a sudac Vučković potpuno opravdano pokazao na bijelu točku. Capan je dobio i žuti karton. Penal je uspješno realizirao najbolji igrač Gorice, Kristijan Lovrić.

Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao, a onda je stigao novi šok u 80. minuti. Ndiaye je sjajno prihvatio loptu Dvornekovića i mirno poentirao za povećanje vodstva gostiju. Nakon pogotka čuli su se žestoki zvižduci na Rujevici jer Rijeka je zaista bila neprepoznatljiva.

U 84. minuti smanjio je Brazilac Pires, i to zaista prekrasnim udarcem. Rijeka je do kraja imala nekoliko sitnih prilika, ali Gorica je ostala koncentrirana do kraja utakmice i tako zasluženo uzela puni plijen.

Ovo je veliki udarac za Rijeku i njezine navijače jer se očekivala sigurna pobjeda, a sada će morati strepiti jer u 21:05 počinje susret između Hajduka i Slaven Belupa. Naime, Splićani će u slučaju pobjede skočiti na drugo mjesto! Tako će na najbolji mogući način iskoristiti kikseve Lokomotive i Rijeke. Gorica je ovim trijumfom došla do 11. pobjede u prvenstvu.

Dodajmo kako je sutra u 20:00 okršaj između Dinama i Osijeka. Modrima taj dvoboj ništa ne znači dok Osječani traže pobjedu zbog tog drugog mjesta, a na tablici je zaista prava gužva.

SVAĐA NA TRENINGU BARCELONE: Potukli se Messi i Griezmann!