VELIKO IZNENAĐENJE: Slaven Belupu zaustavio Osijek!

Slaven Belupo je u sklopu 30. kola 1. HNL uspio na svom stadionu zaustaviti jaki Osijek. Vidjeli smo sjajnu utakmicu uz pregršt golova, a završilo je 2:2.

Domaćin je poveo u 36. minuti preko Blagojevića. Knoll je proigrao Bogojevića na desnoj strani koji se sam sjurio prema golu i od stative pogodio dalji kut Ivušićevog gola. No, u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Osijek dolazi do izjednačenja. Žaper je potegao nisko s 15-ak metara i pogodio bliži kut Filipovića.

Belupo odmah na samom startu drugog dijela dolazi do novog vodstva. Glavčić je nabacio prema Krstanoviću, on glavom spustio za Knolla koji nije imao težak zadatak matirati Ivušića. A potom je sjajni mađarski veznjak Kleinheisler u 71. minuti zabio za konačnih 2:2.

Ovo je golemi kiks Osijeka koji je unatoč bodu preskočio Dinamo na tablici. Međutim, aktualni hrvatski prvak ima čak dvije utakmice manje. Modri u kasnijem terminu (19:10) imaju gradski derbi protiv Lokomotive.

U sljedećem kolu Osijek će gostovati kod Hajduka dok će Dinamo igrati protiv Istre. Slaven Belupo će u goste kod Gorice.