VELIKO SLAVLJE: Još jedan klub ušao u drugu ligu!

Danas se odigrala uzvratna utakmica za popunu druge lige. Opatija se plasirala u drugu ligu. Nakon što je prva utakmica u Petrinji završila bez pogodaka, Opatija je svladala Mladost s 3:1 na Kantridi i izborila plasman u drugi razred hrvatskog nogometa. (index.hr)

Opatija je odlično startala u utakmici, a to je na naplatu došlo u 29. minuti kada je Ivan Weitzer sjajno pogodio iz slobodnog udarca za 1:0. Napori Mladosti da izjednači isplatili su se u 74. minuti kada je Ivan Marović bio najspretniji nakon ubacivanja iz prekida i činilo se kako ćemo gledati produžetke (pravilo gola u gostima ne vrijedi).

Ipak, Opatija je već u idućem napadu vratila vodstvo. I treći gol na susretu stigao je iz prekida. Weitzer je ovoga puta asistirao, a Marijan Jukičić pogodio glavom. U 90. minuti Opatija je riješila pitanje pobjednika. Rudan je ostao sam na 16 metara, ali je iz izgledne situacije pogodio vratnicu. Ipak, lopta se odbila do kapetana Josipa Rudana koji šalje svoju momčad u drugu ligu.

U jučerašnjem dvoboju u Sinju domaći Junak je obranio prednost protiv Marsonije (1:0) te s ukupnih 3:0 osigurao svoj plasman u 2. HNL. Nakon susreta su s navijačkom skupinom Maligani strastveni proslavili veliki uspjeh.

MANDŽO IS BACK: SUPER MARIO POTPISUJE ZA TALIJANSKI KLUB!

SLUŽBENO: Niko Kovač napokon preuzeo novi klub!