Nogometašice Barcelone i Real Madrida odigrale su jednu od najvećih utakmica u povijesti ženskog nogometa. Uzvratnu utakmicu četvrtfinala Lige prvaka na Camp Nouu gledalo je preko 90 tisuća ljudi. Barcelona je slavila 5:2 i s ukupnih 8:3 plasirala se u polufinale.

Bio je to susret u kojem je palo nekoliko prekrasnih golova, ali najljepši je definitivno bio u 49. minuti, kada je Claudia Zornoza dovela Real u vodstvo od 2:1. Loptu je primila gotovo na centru, s par dodira namjestila si je udarac, a onda s 40 metara lobala golmanicu domaće ekipe.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ GOLČINU

Susret će ući u povijest kao najgledanija utakmica u povijesti ženskog nogometa. Dosad je najposjećenija utakmica ženskog nogometa bila ona u finalu SP-a 1999. godine, kad je na Rose Bowlu u SAD-u 90.195 navijača gledalo pobjedu Amerikanki protiv Kineskinja.

Djevojke Barcelone tako će srušiti rekord Camp Noua ove sezone. De Jonga, Pedrija i ostale Barcine zvijezde do sad su u El Clasicu gledala 86.422 gledatelja, što je bila najposjećenija Barcina utakmica ove sezone.

Barcelona ima nevjerojatnu sezonu. U 36 utakmica u svim natjecanjima ove sezone ima nestvaran omjer 36-0-0, a najbolja igračica je osvajačica Zlatne lopte Alexia Putellas, koja je zabila 24 gola. U Ligi prvakinja su u skupini primile samo jedan gol u šest utakmica, a u Madridu su čak i gubile na poluvremenu 1:0 prije nego što su okrenule protiv Reala.

ŠOK TRANSFER: EVO GDJE ODLAZI JEDAN OD NAJVEĆIH HAJDUKOVIH TALENATA!