Višestruki škotski prvak Celtic nastavlja kročiti ka ponovnoj obrani naslova. U sklopu 12. kola Celtic je kao domaćin potpuno razbio vodeći Hearts, završilo je čak 5:0.

Bio je to inače susret koji će pamtiti mladi hrvatski reprezentativac i bivši igrač Dinama, Filip Benković. Mladi stoper je počeo susret u paru sa Dedrickom Boyatom i prvi puta se upisao u listu strijelaca otkada je obukao zeleno-bijeli dres.

Derbi kola je bio odlučen već do poluvremena, Edouard je načeo goste dok je Filip pogodio glavom za 2:0 nakon ubačaja iz kornera od strane McGregora. Francuski napadač Odsonne Edouard je bio vrlo raspoložen i do odmora zabio još jedan zgoditak.

U nastavku slična priča, Forrest i Christie su dovršili posao te je odsjela „petarda“ u mreži gostiju. Ovom pobjedom Celtic uz susret manje zaostaje jedan bod za prvoplasiranim Heartsom.

Podsjećamo, Benković je na Hampden Park stigao sa posudbe iz Leicestera koji ga je kupio od Dinama za 14 milijuna eura. Dosada je za škotskog velikana odigrao sedam utakmica.