U 14. kolu na Etihadu sreli su se Manchester City i Chelsea. Bio je to zanimljiv dvoboj s obzirom da su treneri obiju momčadi debitanti u Premiershipu.

Gledali smo strašnu utakmicu u kojoj smo vidjeli četiri jako lijepa pogotka, a rezultatu se naravno više vesele navijači Chelseaja koji je slavio 1:3.

City je poveo u 45. minuti nesretnim autogolom Tima Cahilla. Jesus Navas je centrirao s desne strane, a Cahill dosta neobičnom reakcijom dovodi domaćina u vodstvo.

Conte radi sjajan potez pa u igru šalje raspoloženog Williana koji je odmah unio dozu kreativnosti u igri Chelseaja. Izjednačenje je stiglo u 60. minuti. Fabregas sa svojeg dijela terena šalje prekrasnu dugu loptu za Costu koji još bolje prima loptu na prsa, bez problema šalje Otamendija u prazno i hladnokrvno zabija za 1:1. Napadač se pod Conteom totalno preporodio.

Savršeno izveden kontranapad deset minuta poslije bio je dovoljan za totalni preokret. Chelsea se sjajno obranio, a lopa dolazi do Hazarda koji je šalje do Coste, a on sjajno vidi utrčavanje Williana koji lijepim udarcem pogađa u donji lijevi kut.

Hazard će u 90. minuti potvrditi veliku pobjedu Chelseaja.

Velikom pobjedom Chelsea će ostati na prvom mjestu sa 34 boda, dok City drugo mjesto dijeli sa Liverpoolom, koji ima utakmicu manje.