Pravi spektakl odigran je između Sporting Gijona i Atletico Madrida. Glavni junak je Kevin Gameiro koji je upisao hat trick.

Gameiro joker s klupe

Prvi dio završio je 0:0 iako je Gijon bio malo bolja momčad. Već u 46. minuti gosti su poveli preko Carrasca, ali samo tri minute kasnije Alvarez izjednačuje rezultat.

Simeone je vidio kako su stvari postale ozbiljne pa radi čak tri zamjene u razmaku od samo šest minuta. Uvođenje Gameira i Thomasa donijelo mu je visoku pobjedu od 1:4.

Gameiro je zatim zabijao u 80., 81. i 85. minuti te tako donio važna tri boda svojoj momčadi. Šime Vrsaljko odigrao je cijeli susret za Atletico, a Duje Čop je u dresu Gijona stupio na teren tek u 84. minuti.

Diego Simeone i njegovi momci ovom su pobjedom pobjegli Sociedadu, koji ima utakmicu manje, pobjegli na sigurnih +4. Ispred Atletica nalaze se Sevilla (bod) i Barcelona (3 boda), koji također imaju utakmicu manje.