VIDEO DANA: Pogledajte kako je Gattuso s razlogom psovao suce prilikom odlaska na odmor!

Milan nije uspio, ali pričat će se još o uzvrantoj utakmici na Emirates Stadionu. Arsenal je prošao dalje u četvrtfinale Europa lige dok će Rossoneri pokušati nastaviti preporod u domaćem prvenstvu…

Milan teško oštećen

Arsenal je prvu utakmicu dobio u Milanu 0:2, pa je bilo logično da će Gattuso izvesti ofenzivni Milan. Prvi dio bio je vrlo izjednačen, ali su baš Rossoneri poveli u 35. minuti prekrasnim pogotkom Hakana Calhanoglua. A onda samo četiri minute kasnije dolazi do velike pogreške suca koji se nalazi kraj gola.

Danny Welbeck bio je u duelu s Milanovim Rodriguezom, Englez se bacio kao da ga je pogodio snajperist, a švedski sudac je, što je još tragičnije, na asistenciju suca iz gola koji je sve vidio najbolje, pokazao na bijelu točku. Arsenal je izjednačio pogotkom s 11 metara.

No ni to nije sve. Samo minutu kasnije, nakon ubačaja u šesnaesterac Arsenala lopta je pogodila u ruku braniča Caluma Chambersa, pored kojeg je bio Andre Silva. Ponovno su gosti krenuli prema sucu, ali on ovog puta nije želio pokazati na 11 metara.

Vodstvo Arsenalu donosi Granit Xhaka u 71. minuti i Rossoneri se iz toga nisu mogli vratiti. Konačan rezultat postavio je ‘padavičar’ Welbeck u 86. minuti.

Gattuso poludio

Svi dobro znate kakav je legendarni Gennaro Gattuso. Naravno, i on se pridružio svojim igračima u negodovanju zbog sramotne sudačke odluke. Prilikom odlaska na odmor temperamentni Gattuso nije se smirio i vikao je bijesno u pravcu sudaca i nezadovoljno gestikulirao.

Ali ništa se više nije moglo promijeniti.