Europski prvak Liverpool i Napoli odmjeravaju snage na Anfieldu u sklopu 5. kola Lige prvaka. Oba kluba su u borbi za prolazak u osminu finala LP-a dok s treće pozicije prijeti neugodni austrijski Salzburg. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren ponovno uživa povjerenje Jurgena Kloppa te je započeo susret u paru s najboljim svjetskim stoperom, Virgilom van Dijkom.

Prvi su poveli gosti iz Napulja, igrala se 21. minuta kada je Belgijac Dries Mertens pospremio loptu iza nemoćnog vratara Alissona. Pogodak nije proslavio te je tim želio poslati poruku Upravi kluba koja želi smanjiti plaće svojim najboljim igračima.

U drugom poluvremenu Redsi su jurnuli po izjednačenje i potpuno dominirali na terenu. Redale su se šanse pred golom Mereta, stoper Koulibaly je u jednom navratu morao spašavati siguran zgoditak s gol linije. A onda se u 65. minuti kao spasitelj ukazao stoper Vatrenih, Dejan Lovren. Na asistenciju Jamesa Milnera glavom je poentirao za 1:1!