Glavni sudac: A. Quelch. Pomoćnici: M Ryan, S Cheek

Chelsea (4-2-3-1): Collins – Sterling, Colley, T.Chalobah, J.Dasilva – Sammut, Van Ginkel – Muheim (72. Uwakwe), Scott (60. Mount), Quintero (60. Maddox) – Ugbo.

Dinamo (4-2-3-1): Horkaš – Morris, Uremović, Soldo, Čabraja – Muhar, Plantak – Lovren (90. Gogić), Olmo, P. Mamić (62. Ivančić) – Mihaljević. Trener: Mario Cvitanović.

Žuti kartoni: Scott (45)

Strijelac: 0:1 Mihaljević (38)

Dinamo II slavodobitno je prošao u nastavku Premier League International Cupa. Povratkom u koljevku nogometa u 2. kolu Dinamo II svladao je mladu momčad Chelseaja golom Filipa Mihaljevića (1:0).

U Aldershotu, gradu udaljenom oko 60 kilometara od centra Londona Dinamo II odigrao je prvo poluvrijeme na visokom nivou. Protiv mlade momčadi Chelseaja, koja se ove sezone natječe u UEFA Ligi mladih i predvođena Marcom van Ginkelom Dinamo je krenuo rezervirano. Ali, već nakon nekoliko minuta igre i početne inicijative The Bluesa, Dinamo je preuzeo posjed lopte. Bio je to ravnopravan sraz, pogotovo u prvom dijelu koji je obilovao fizičkom komponentnom igre i mnogobrojnim prekršajima. Momčad trenera Cvitanovića uspjela je parirati, taktički je dobro bila posložena i kompaktna.

Prvu priliku Dinamo je imao u 9. minuti kada je Karlo Muhar izdaleka okušao svoj udarac, a vratar Collins nije imao težak zadatak. Chelsea je prvi puta zaprijetio četiri minute kasnije kada je Portugalac Quintero iskosa s desne strane opasno pucao, ali Horkaš je bio pravovremen i otklonio opasnost.

U 17. minuti Olmo je izmamio pljesak nekoliko stotina otočkih gledatelja kada je se s desne strane lijepo oslobodio protivnika te s ruba kaznenog prostora pucao tik iznad okvira gola. Sve do 38. minute igra se odvijala većinom na sredini terena i bila isprekidana čestim faulovima. Tada, u 38. minuti Morris je s desne strane ubacio precizno u kazneni prostor, gdje je Filip Mihaljević glavom pogodio za velikih 1:0. Lopta se od prečke odbila u gol nemoćnog Collinsa.

Nastavak je bio preslika prvog dijela po načinu igre i stanju na terenu. Borbena utakmica ponudila je prvu priliku u 56. minuti kada se Ike Ugbo sjurio sam prema vrataru Horkašu koji je uspio odbiti njegov udarac, a kapetan Vinko Soldo otklonio opasnost. U drugom dijelu Dinamo je prepustio loptu Chelseaju, povukao se i strpljivo čekao i prijetio iz kontra napada. Na takvo stanje, na postavljenju i kompaktnu obranu domaća momčad teško je pronalazila put put do mreže Horkaša.

U posljednjih desetak minuta utakmice Chelsea je pritisnuo, tražio izjednačenje te stvorio par opasih prilika. U 81. minuti nakon ubačaja s desne strane Mount je glavom pucao opasno iznad okvira gola, a samo dvije minute kasnije Trevoh Chalobah (inače mlađi brat prvotimca Chelseaja) prijetio je glavom, ali lopta je na sreću prohujala tik uz desnu vratnicu.

Nakon Aldershota, pred momčadi trenera Cvitanovića predstoji dvoboj protiv nizozemskog Feyenoorda koji je na rasporedu 20. prosinca s početkom od 12 sati.

Izvor: gnkdinamo.hr