U 4. kolu Lige prvaka Dinamo je upisao novi težak poraz. Na red je stiglo gostovanje kod jake Seville, koja je bez većih problema odradila svoj posao.

Kao i što se očekivalo, Sevilla je krenula jakom ofenzivom, ali se Dinamo dobro branio. Treba istaknuti sjajnog Livakovića koji je nekoliko puta spasio svoje suigrače. Ipak, ništa nije mogao u 31. minuti kada Vietto sjajno prolazi Schildenfelda i sa tri metra zabija za vodstvo Seville. Pomalo čudan kriterij njemačkog suca Zwayera s obzirom da je vrlo rano odlučio podijeliti žute kartone našim nogometašima. Do 28. minute već su požutjeli Stojanović, Pivarić i Pavičić. Na žalost Dinama, pred sam kraj prvog dijela ostali su i bez jednog igrača. Dosta nesmotren start slovenskog nogometaša, Stojanovića, na centru donosi mu novi žuti karton, odnosno isključujući crveni.

Bugarski trener na klupi Modrih, Petev, odlučio još više osnažiti obranu, ali bilo je jasno da Dinamo ne može s igračem manje do pozitivnog rezultata. U 66. minuti rezultat povisuje Escudero na asistenciju Vitola. Vrlo zahvalni veznjak N’Zonzi u 80. minuti zabija treći pogodak domaćina. U 87. minuti Ben Yedder postavlja konačnih 4-0.

Dinamo je i dalje bez postignutog pogotka u Ligi prvaka, a novu priliku imat će za dva tjedna kada u Zagreb stiže Lyon. Zanimljivo, Lyon je danas uspio izvući odličan rezultat na gostovanju kod Juventusa. “Lavovi” su odigrali 1-1 sa prvakom Italije. Higuain je iz jedanaesterca doveo domaćine u vodstvo, a Tolisso spasio bod u 85. minuti. Još uvijek imaju šanse za drugi krug Lige prvaka iako su one jako male.

Defenzivni pristup utakmici sa strane Dinama je bio očekivan ali postavlja se pitanje zašto je tako teško odraditi jednu utakmicu kako treba. Kao primjer izdvojili bi prošlogodišnju pobjedu protiv velikog Arsenala. Takvih utakmica nažalost vidimo možda jednom u deset godina…