Hrvatska sutkinja Ivana Martinčić sudila kvalifikacijsku utakmicu između Njemačke i Lihtenštajna u Wolfsburgu.

Martinčić je tako postala prva hrvatska sutkinja koja je sudila međunarodnu utakmicu muških reprezentacija, a evo što je rekao prije dva dana njemački izbornik Hansi Flick. “Veselim se tome. To je normalna pojava i pravo je vrijeme da žena sudi utakmicu nogometaša”, rekao je Flick na press-konferenciji.

Hrvatska sutkinja već u devetoj minuti pokazala je crveni karton gostujućem braniču Hoferu koji je brutalnim kung-fu udarcem u glavu pogodio Leona Goretzku. Martinčić je pokazala na bijelu točku i izravan crveni karton Hofferu.

Nakon toga se Elfu otvorilo te su u 23 minute do kraja prvog poluvremena zabili četiri gola. Na kraju je Njemačka slavila 9:0 što je jedna od najvećih pobjeda u povijesti.