Njemački doprvak RB Leipzig je pobjedom nad Club Bruggeom ostao u utrci za Europu i treće mjesto u svojoj skupini Lige prvaka. Belgijski prvak je stradao na domaćem terenu s 5:0, Bikovi su proslavili važnu pobjedu a jednom reakcijom se istaknuo mladi Vatreni.

Naime, njemački sastav je poveo pogotkom Nkunkua, igrači su krenili proslaviti pogodak, a čaša piva je poletjela prema našem Jošku Gvardiolu….19-godišnji stoper se sjajno snašao i ramenom odalamio čašu čime je njegova reakcija postala viralni hit.

Puno nogometaša bi pobjeglo ili štitilo glavu i lice, ali to nije bio slučaj kod našeg nogometnog majstora. Za Joška se predviđa da će biti ponajbolji branič u HR povijesti i budući veliki transfer Leipziga koji je poznat da zna dobro unovčiti svoje mlade zvijezde.

Leipzig je do kraja poluvremena ubacio još tri gola (Forsberg 2x, Silva) u mrežu domaćina, a Nkunku je svojim drugim golom u 93. minuti postavio konačan rezultat. Gosti su se “petardom” revanširali Bruggeu za poraz u rujnu.