Goropadna Borussia Dortmund razbila je gostujući Schalkea čak 4:0 u poznatom Revierderbyu. Momčad Luciena Favrea dominantno je osvojila tri boda u nastavku njemačke Bundeslige, pred praznim Signal Iduna Parkom ekipi iz Gelsenkirchena nije dala ni promil šanse.

Briljantni norveški wunderboy Haland je nastavio tamo gdje je stao i zabio za za vodstvo u 29. minuti, deseti mu je to pogodak u prvenstvu otkako je stigao iz austrijskog prvaka Salzburga. Do kraja prvoga dijela vodstvo je podebljao Raphael Guereiro, mlađi od dvojice Hazarda, Thorgan, riješio je pitanje pobjednika zgoditkom za 3:0 dok konačnih 4:0 drugim golom postavlja portugalski reprezentativac Guereiro.

Ovom pobjedom Crno-žuti su se primakli vodećem Bayernu na samo bod zaostatka, bavarski velikan sutra ima ogled protiv Uniona iz Berlina. Borussijini igrači su kod proslave pogotka bili dosljedni odlukama epidemioloških stručnjaka, nije to bilo ono uobičajeno slavlje.

Međutim, nakon završetka utakmice odlučili su na sjajan način proslaviti tri boda u velikom derbiju. Poznati Žuti zid je prema očekivanjima bio parazan, no igrači su otrčali su do tribine držeći se za ruke i onda oponašali kao da s navijačima slave veliku pobjedu.

GRADI SE MOĆNA EKIPA: MANCHESTER UNITED POTPISAO JEDNOG OD NAJTRAŽENIJIH NAPADAČA EUROPE UZ ODŠTETU OD 70 MILIJUNA EURA!